متفرقه

انواع پوست

  • انواع پوست:
  • پوست معمولی (Normal): شرایط این نوع پوست به خوبی تنظیم است. نه خشک و نه چرب. به عبارت دیگر، افراد خوش شانسی که این نوع پوست را دارند، مشکلاتی مثل احساس کشیدگی یا داشتن پوست براق با ظاهر چرب را تجربه نخواهند کرد. ترشح سبوم (چربی پوست) در این افراد منظم و مناسب است.

  • پوست خشک (Dry): در این نوع پوست، ترشح چربی کمتر از میزان لازم است. این مشکل به خاطر آن به وجود می آید که پوست فرد مقدار کافی از لایه ی محافظ که مولد مواد مغذی هست را ندارد. در نتیجه این مشکل پوست رطوبت را از دست داده و خشک می شود که حاصل آن احساس خشکی و کشیدگی در سطح پوست است.

  • پوست چرب (Oily): این نوع پوست سطح ترشح خیلی بالایی از چربی را دارد که منجر بخ ظاهر خیلی براق و چرب در تمام سطح صورت می شود. پوست چرب معمولا مشکلاتی مثل آکنه، جوش های سر سیاه و منافذ باز پوستی را به همراه دارد.

  • پوست مختلط (Mixed): هملنطور که از اسمش پیداست این نوع پوست ترکیبی از انواع پوست هایی است که پیش از این مطرح کردیم. تولید و ترشح چربی در این نوع پوست مقداری متفاوات است و در نواحی گونه، بینی و پیشانی با تولید چربی بیشتر ایجاد حالت چرب و براق می کند و منافذ پوستی این نواحی هم معمولا باز تر هستند. اما پوست اطراف چانه معمولا ظاهر طبیعی تری دارد.
انواع-پوست
انواع-پوست

همانطور که پیشتر گفته شد کرم های تقویت کننده پوست، چربی های طبیعی و مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می کنند تا ظاهر پوست شما را زیبا تر و سالم تر کنند. مصرف این محصولات بیشتر به افراد با پوست های خشک و خیلی خشک توصیه می شود.

این کرم ها زمانی بیشتر کاربرد دارند که پوست شما نیاز به تقویت و تغذیه بیشتر داشته باشد. مثل دوران یائسگی در خانم ها، در فصل سرد و نواحی باد خیز و یا زمانی که می خواهید علائم بالا رفتن سن مثل چروک ها، سفت شدن و کم شدن خاصیت کشسانی پوست را ترمیم کنید.

برای افراد بالای 40 سال ضروری است که حتما از کرم مرطوب کننده و تقویت کننده همزمان استفاده کنند و این چیزی است که اگر بهترین نتیجه را میخواهیم، راهی جز پذیرفتن و اجرای آن نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =