متفرقه

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

میدونید تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟ وقتی در قسمت آرایشی و بهداشتی فروشگاه ها جست و جو کنید، دو کلمه ی کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده زیاد به چشم میخورند. ممکن است با خود تصور کنید که این دو عنوان مترادف هستند و می توان آن را جایگزین یکدیگر استفاده کرد اما در حقیقت این چنین نیست.

در واقع در مورد محصولات مراقبت از پوست این دو کلمه معنا و کاربرد متفاوتی دارند.

آبرسان و مرطوب کننده در دنیای مارکتینگ توسط برندهای مختلف ممکن است به صورت متفاوتی تعریف شوند و استاندارد دقیقی برای تعریف آنها وجود ندارد. اما اصلی ترین تفاوت بین آنها از نظر اکثر برندها، راه رساندن رطوبت به پوست شما است.

آب عامل حفظ رطوبت، نرمی، لطافت، درخشندگی و سلامت پوست شماست. اما استفاده از آب به تنهایی باعث مرطوب شدن پوست شما نمی شود. در واقع همین که شما از حمام خارج می شوید آب از روی پوستتان تبخیر می شود و چربی طبیعی پوست شما را هم با خود می برد.

در واقع هرچه بیشتر پوستتان را بشویید، احتمال خشک شدن آن بیشتر می شود. پس باید از یک مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید.

مرطوب کننده ها ترکیباتی با پایه ی روغنی هستند. مثل روغن های معدنی، روغن های گیاهی، استرها و وازلین. کار آنها ایجاد کردن یک پوشش بسته روی سطح پوست است که از فرار رطوبت پوست به خارج جلوگیری می کند. همچنین باعث می شوند که پوست حس نرم تر و لطیف تری داشته باشد.

آبرسان ها ترکیباتی هستند که به آنها جاذب رطوبت هم گفته می شود. مثل گلیسیرین و هیالورونیک اسید. این ترکیبات آب را از محیط اطراف جذب مب کنند و آن را داخل پوست شما نگه می دارند.

دانستن در مورد تفاوت نحوه ی کار این دو دسته از محصولات بسیار مهم است چون انتخاب شما نی تواند شرایط پوستتان را بهتر یا بدتر کند. هدف هر دو ممکن است یکی باشد، مرطوب نگه داشتن پوست. اما مسیر رسیدن به این هدف با توجه به شرایط پوست شما انتخاب می شود.

اگه میخوایید بدونید چه نوع پوستی دارید پیشنهاد میکنم مقاله مینودرم، با عنوان انواع پوست رو بخونید.

 

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت پوست خشک و پوست دهیتراته در چیست؟

پوست خشک،  به عنوان یکی از انواع پوست دسته بندی می شود و به این معناست که به دلایل ژنتیکی، هورمونی و یا محیطی، پوست شما مقدار کمتری از چربی طبیعی مورد نیاز را تولید می کند. در این شرایط پوست پوست دچار حالت خارش، تحریک پذیری و  ورقه ورقه شدن می شود و در مجموع ظاهری کدر، خشن و غیر درخشان پیدا می کند.

اما در از سوی دیگر پوست دهیتراته، یا خشکی پوست یک عارضه است که در اثر از دست رفتن رطوبت پوست بوجود می آید و ارتباطی به چربی پوست ندارد. در واقع تمام انواع پوست، حتی پوست های چرب ممکن است دچار خشکی پوست شوند و از دهیتراته بودن پوست رنج ببرند. پایین آمدن میزان آب داخل پوست نتایجی مثل کم شدن خاصیت کشسانی پوست و ظاهر ضعیف آن را در پی دارد که در پوست افراد قابل مشاهده است.

طبق نظرسنجی ها و مطالعات انجام شده تقریبا 75 درصد مردم مقدار کافی 8 الی 10 لیوان آب در روز را مصرف نمی کنند. این بدان معناست که اکثر مردم جامعه در شرایط خشکی پوست به سر می برند یا خطر آن برایشان وجود دارد. یکی از عوامل خشکی پوست نوشیدن مقدار ناکافی آب است که خوشبختانه در کنترل ماست.

پس بدون توجه به نوع پوستتان، حتما مقدار مناسب آب را بنوشید و بدانید که از نوشیدن آن ضرر نخواهید کرد. اضافه کردن غذاهای آبدار مثل هندوانه و خیار به رژیم غذاییتان هم می تواند به تامین این مقدار آب کمک کند.

 

هر ترکیبی چه اثری دارد؟

شاید شما هم با دیدن نام ترکیبات مختلفی که در محصولات مراقبت از پوست به چشم میخورد احساس سردرگمی کنید و دوست داشته باشید تا عملکرد هرکدام از آنها را به صورت دقیق تر بدانید. پس در این صورت این جدول به کارتان خواهد آمد:

 

نام ترکیباثر غالب (آبرسان یا مرطوب کننده)
هیالورونیک اسیدآبرسان
گلیسیرین
آلوئه ورا
عسل
عصاره حلزون
لاکتیک اسید
سیتریک اسید
شی باتر (کره بدست آمده از درخت شی)مرطوب کننده
روغن های گیاهی مثل روغن گل رز، جوجوبا و درخت چای
روغن دانه هایی مثل گردو، بادام، شاهدانه و نارگیل
روغن های معدنی
لانولین
سراماید

 

به فروشگاه اینترنتی مینو خوش آمدید.

برای مشاهده محصولات داروئی مینو کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =