اخبار

جلسه تفاهم‌نامه همکاری شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو و دانشگاه علوم پزشکی ایران

جلسه تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو و دانشگاه علوم پزشکی ایران در روز یکشنبه 2 شهریور ماه 99 در محل حوزه ریاست آن دانشگاه و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران جناب آقای دکتر کوهپایه‌زاده و مدیرعامل شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو جناب آقای دکتر امجدی و مدیران و رؤسای دو سازمان در ساعت 13:00 برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا جناب آقای دکتر امجدی به تشریح شرایط حاکم بر وضعیت تولید در صنعت دارو و مخاطرات و مشکلات موجود در تأمین ارز و مواد اولیه پرداخته و موانع حاکم بر این صنعت کلیدی را تبیین نمودند.

سپس جناب آقای دکتر متولیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران مطالبی در خصوص دلایل همکاری صنعت با دانشگاه بیان نموده و به علاقمندی دو سازمان برای همکاری مشترک جهت خلق ارزش افزوده دو مجموعه اشاره نمودند .

سپس جناب آقای دکتر بارانی رئیس دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه از وجوب نیاز به همکاری صنعت و دانشگاه و پتانسیل علمی درخشان دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین تفکر ریاست دانشگاه مبنی بر توسعه ارتباط با صنعت و تلاش برای ایجاد خروجی‌های عام المنفعه که بتواند بخشی از نیازهای حوزه سلامت جامعه را تأمین کند مطالبی را ارائه کردند.

در ادامه جناب آقای دکتر کوهپایه‌زاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن خیر مقدم به مدعوین، از رویکرد این دانشگاه در ارتباط مستمر و اثربخش با صنعت برای ایجاد ترجمان دانش در محیط صنعت و تولید گفته و اشاره نمودند: با توجه به پتانسیل و موجودیت های دانشگاه علوم پزشکی ایران، این دانشگاه آمادگی همکاری با شرکت دارویی مینو برای تولید کالاهای سلامت محور را دارد. همچنین تاکید کردند وظیفه و رسالت دانشگاه، توسعه تکنولوژی برای کمک به صنعت دارویی کشور می باشد و اظهار امیدواری کردند خلاء موجود در ارتباط با صنعت با این تفاهم‌نامه همکاری به خوبی پر خواهد شد و با هم‌افزایی دو مجموعه می‌توان چندین پروژه را عملیاتی و پیاده‌سازی کرد که این مهم با پتانسیل دانشی موجود منابع انسانی شامل 700 PHD و 1700 فوق لیسانس در این دانشگاه توان تحقق خواهد داشت. همچنین عنوان شد با تجربه این دانشگاه در همکاری با شرکتهای استارت آپ برای ایجاد وجه فناورانه و تجاری کردن ایده‌ها و پروژه‌ها تمایل برای همکاری دانشگاه با شرکت‌های فعال در صنعت دارو از اهم اهداف این دانشگاه است. در ادامه جناب آقای دکتر امجدی با تشکر از ایجاد زمینه همکاری بوجود آمده بین دو سازمان، ضمن معرفی همکاران حاضر در جلسه به تبیین ساختار مجموعه هلدینگ مینو و سهامداران این مجموعه که آزادگان سرافراز این مرز و بوم هستند پرداخته و اعلام کردند تمام ارکان این شرکت مفتخر است با فعالیت و تلاش مضاعف منافع بیشتر برای سهامداران خود ایجاد نمایند.

در ادامه ضمن توضیح مزیت‌های رقابتی پایدار شرکت دارویی مینو در زمینه تولید محصولات در حوزه‌های مختلف دارو، مکمل و آرایشی و بهداشتی به تشریح فعالیت سایر شرکتهای هلدینگ مینو پرداخته و تولید رسته غذایی سایر شرکت‌های گروه را مزیتی خاص در تولید محصولات غذایی سلامت محور دانسته و آن‌ را زمینه‌ای برای محققین جهت ارائه پیشنهاد تولید محصولات غذایی با زمینه و خواص مکمل دارویی عنوان کردند و به عنوان مثال از تولید آبنبات سرد در این شرکت که دارای مولتی ویتامین می باشد نام بردند و عنوان کردند: قطعأ اگر منابع دانشی این دانشگاه در کنار توان تولید شرکت قرار گیرد، قدرت تعریف نیاز القایی به مشتریان برای تولید محصولات جدید را خواهیم داشت.

همچنین عنوان کردند رابطه بین صنعت و دانشگاه به حد کفایت در گذشته مورد توجه نبوده و شایسته است بیش از پیش به آن توجه شود که امیدواریم دو طرف برای تحقق این مهم به سمت هم، گام‌های مثبت برداشته و به خلق ارزش در این صنعت بپردازیم که آثار و برکات آن در جامعه قطعأ نمود خواهد یافت.

آقای دکتر امجدی همچنین عنوان کردند باتوجه به سوابق کار دولتی قبلی، ما با مشکلات اداری کاملا آشنا و واقفیم وفضا را می‌شناسیم. اما می‌دانیم توان اجرایی کردن تصمیمات در سطح شرکت وجود دارد و انتظار و خواسته ما کمک ریاست محترم دانشگاه  به تسریع امور مورد نظر است.

در ادامه آقای دکتر امجدی به بیان سه دسته فعالیت قابل اقدام در این تفاهم نامه اشاره کردند:

  • شرکت به عنوان user و سفارش دهنده از امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مغز‌افزاری دانشگاه استفاده کند. که قطعأ شرکت دارویی مینو در هر سه حوزه نیاز به استفاده از توان موجود دانشگاه دارد و این قطعأ یک فرصت اقتصادی برای هر دو مجموعه است.
  • فراخوان؛ شرکت دارویی مینو با دید تجاری نقایص و نیازهای موجود جامعه در حوزه سلامت محور را به دانشگاه اعلام می کند و محققین دو مجموعه به بررسی موضوع فراخوان پرداخته و به ارائه پیشنهاد عملیاتی بپردازند که در ادامه بتوان به تجاری سازی محصول با حفظ مالکیت معنوی آن پرداخت.
  • در قالب شرکتهای استارت آپ یا مراکز شتاب دهنده که در قرارداد با دانشگاه هستند می‌توان از محصولات طراحی شده آن‌ها برای تجاری کردن ایده‌ها و محصولات تولیدی استفاده کرد. این یکی از سریع‌ترین خروجی‌های مورد انتظار خواهد بود.

ایشان در پایان اشاره کردند قطعأ با حمایت ریاست محترم دانشگاه آمادگی کامل این شرکت برای توسعه محصول بر اساس دسته‌بندی سه گانه ذکرشده وجود دارد.

در ادامه جناب آقای دکتر کوهپایه‌زاده رئیس محترم دانشگاه ضمن تأیید پیشنهادات ارائه شده توسط مدیر محترم عامل شرکت دارویی مینو این پیشنهادات را برای بررسی به کارگروه‌های مربوطه ارجاع نمودند. در نهایت مقرر گردید ارتباط بین دو مجموعه توسط آقایان دکتر بارانی و خانم حقی برای برگزاری کارگروه های مشترک انجام گیرد. و طرفین ابراز امیداواری کردند ظرف مدت 6 ماه نتایج این تفاهم نامه قابل بررسی باشد.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان به امضا رسیده و بین مدیران عالی رد و بدل گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هشت =