متفرقه

کرم ضد چروک دور چشم

کرم ضد چروک دور چشم

پوست اطرف چشم، یکی از حساس‌ترین قسمت‌های صورت ماست و معمولا روی تمام محصولات و کرم‌های مختلف نوشته شده که در زیر چشم استفاده نشود. اما برای خرید کرم ضد چروک دور چشم چه کار کنیم؟

در این مورد باید دقت ویژه‌ای داشت تا مبادا به پوست این قسمت آسیبی برسد. در داروخانه‌ها و فروشگاه های لوازم آرایشی،  انواع مختلفی از این کرم‌‌ها وجود دارد که ممکن است برای خرید سردرگم شوید. و در نهایت کرم مناسب پوست خود را  انتخاب نکنید اما اگر نکات خاصی را بدانید و روش‌های  مختلف تشخیص یک کرم خوب را یاد بگیرید به راحتی می‌توانید مناسبترین کرم را برای پوست خود انتخاب کنید.

مراقبت از پوست مورد توجه بوده و هر چه سن بیشتر می‌شود و پوست در معرض مواد آلاینده قرار می‌گیرد، نیاز به مراقبت پوست بیشتر می‌شود. شستن صورت، مرطوب کردن پوست و استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه‌های خوب و معمول برای مراقبت از پوست هستند که اکثر افراد مخصوصا خانم ها، این سه توصیه را روزانه در برنامه خود قرار می‌دهند.

 یکی دیگر از توصیه‌های مراقبتی پوست استفاده از کرم ضد چروک دور چشم است. پوست دور چشم به دلیل اینکه با باقی پوست صورت مقداری تفاوت دارد و حساسیت بیشتری هم دارد، نیاز به نوع دیگری از محصول برای مراقبت دارد.

برای رفع تیرگی اطراف چشم که بسته به ژنتیک و عوامل محیطی مثل رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های خورشید است، موثر است. از طرفی از پیری پوست اطراف چشم هم جلوگیری می‌کند.

بهترین کرم دور چشم ؟ کرم دور چشم را چه موقع باید استفاده کرد؟

به گفته متخصصین زیبایی برای مرطوب کردن دور چشم باید از کرم مخصوص استفاده کنید. برای مثال تیرگی اطراف چشم یکی از این مشکلات است که در دیگر بخش‌ها صورت کمتر دیده می‌شود. کرم دور چشم برای رفع تیرگی اطراف چشم بسته به ژنتیک و ارثی است و عواملی مثل، سن و نور خورشید، ترکیبات خونی، هم موثر است.

مزایای کرم دور چشم

یکی از اهداف مهم کرم دور چشم، به جز از بین بردن چروک، روشن کردن این نواحی، که توقع اصلی ما است، این است که برخی از مواد مغذی را به دور چشم برساند که در کرم‌های صورت به میزان متفاوتی وجود دارد و باید برای اطراف چشم از دزهای کمتر استفاده شود. پوست نازک اطراف چشم نسبت به پوست ضخیم‌تر در دیگر قسمت‌های صورت، جذب بهتری دارد و اگر استفاده از کرم‌های معمولی صورت که برای اطراف چشم نیس بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند، باعث آسیب دیدن پوست دور چشم می‌شوند.

کرم‌های دور چشم ، برای رطوبت دهی به ناحیه اطراف آن است و به همین دلیل است که در حجم کمتر، قیمت بالاتری نسبت به دیگر کرم‌های صورت دارند.

زمانی که به دنبال کرم دور چشم خوب و مناسب پوست خود می‌گردید، بهترین گزینه کرم‌های بدون بو و ضد حساسیت هستند. کرم‌هایی که عطر زیادی دارند، مناسب نیستند. کرم دور چشم دکترکلوگل از برندهای پیشنهادی هستند.

برخی از کرم‌های دور چشم دارای کافئین هستند و موقت باعث سفت شدن پوست اطراف چشم می‌شوند و تأثیر سریع‌تری در چهره ایجاد می‌کنند. گفته شده کافئین باعث بهبود گردش خون می‌شود و می‌تواند پف اطراف چشم را کم کند. مثلا اگر کرم دور چشم را قبل از استفاده درون یخچال قرار دهید و به صورت سرد آن را اطراف چشم استفاده کنید، می‌تواند پف اطراف چشم را کم کند.

نکات استفاده از کرم ضد چروک دورچشم

به طور کلی کرم دور چشم در اغلب مواقع حاوی مواد تشکیل دهنده‌ای است که در کرم‌های صورت استفاده می‌شود، تنها درصد آنها متفاوت است.

اگر کرم صورتی که برای پوست خود استفاده می‌کنید ضعیف است و در اطلاعات آن نوشته شده که می‌توانید برای دور چشم هم استفاده کنید، مصرف آن برای نواحی چشم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ولی کرم‌های از بین برنده جوش یا کرم‌های ضد چروک صورت از آنجایی که دارای مواد تشکیل دهنده قوی هستند، در صورت تماس با اطراف چشم موجب التهاب، عارضه‌های بیشتر می‌شوند.

کرم دور چشم را برای دیگر قسمت‌های صورت هم استفاده کنید ولی به طور حتم تأثیر آن بهتر از کرم‌های مخصوص صورت نخواهد بود. پس اگر در شرایطی بودید که فقط کرم دور چشم در دسترستان قرار داشت، بدون نگرانی می‌توانید از این کرم برای رطوبت رسانی به کل صورت استفاده کنید.

اماچون پوست صورت قدرت بالاتری برای تحمل مواد تشکیل دهنده قوی‌تری دارد که می‌تواند از خشکی، چروک، جوش و غیره جلوگیری کند. ولی بهتر است این کار را به عادت روزانه خود تبدیل نکنید.

بسیاری افراد در زیر پوست اطراف چشم چربی‌ دارند که به صورت دانه و لکه‌های برجسته دیده می‌شود این حقیقت را بدانید که هیچ کرم دور چشمی در دنیا این چربی‌ها را از بین نمی‌برد.

زمان استفاده از کرم دورچشم

استفاده از کرم دور چشم زمان مشخصی ندارد و بهتر است در هر سنی استفاده از کرم دور چشم در مراقبت‌های پوستی باشد. در واقع منظور این است که هر چه زودتر و حتی از دوران نوجوانی به دنبال استفاده از کرم دور چشم باشید، مشکلی به وجو نمی آید.

 ولی در سنین پایین به دنبال کرم‌هایی باشید که تنها خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند و استفاده از انواع کرم دور چشم ضد چروک و رفع تیرگی چشم درست نیست.

 در هر سنی که باشید، اگر تا به حال از کرم دور چشم استفاده نکردید، به دیر بودنش فکر نکنید و به سراغ خرید یک کرم دور چشم با کیفیت باشید. هر روز که می‌گذرد، سن بالاتر می‌رود و برای استفاده از کرم ضد چروک دور چشم و انواع کرم‌های ضد پیری هرگز دیر نیست چون حداقل از پیری پوست در روزهای آینده پیشگیری می‌کنید. در ساده‌ترین حالت ممکن پوست خود را از مواد مضر در محیط محافظت می‌کند.

کرم دور چشم فقط مختص خانم‌ها نیست و بهتر است آقایان هم برای مراقبت از پوست خود به فکر استفاده از این کرم باشند. البته باید این را هم ذکر کرد که در سنین بالا قرار نیست کرم دور چشم معجزه کند و در زمان کوتاهی چین و چروک شما را از بین ببرد، ولی حداقل بدانید که با تغذیه و محافظت، از چروک شدن بیشتر و آسیب به پوست جلوگیری می‌کند.

برای اینکه از چروک دور چشم جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را داشته باشید، استفاده از کرم دور چشم را باید در صبح انجام داد و یا در شب؟ تغذیه پوست اطراف چشم در طول شب کافی است؟

به دلیل اینکه پوست اطراف چشم نازک تر است و در طول روز با چشم زدن، پلک زدن و به اطراف نگاه کردن مدام در حال به کار گرفتن عضلات این ناحیه هستید، بهتر است که کرم دور چشم را در شبانه روز استفاده کنید. برای اینکه بتوانید بهترین کرم دور چشم را برای خودتان انتخاب کنید، ابتدا نیازتان را بشناسید و سپس از کارشناس پوست یا فروش  لوازم آرایشی در داروخانه یا فروشگاه بپرسید که کدام نوع کرم می‌تواند نیاز شما را برآورده کند.

اطلاعات نوشته شده و کاتالوگ روی محصولات و انواع کرم دور چشم را بخوانید، کرم‌های ضد چروک، برطرف کننده پف اطراف چشم، از بین برنده تیرگی دور چشم، مرطوب‌کننده و غیره از انواع مختلفی هستند که هر کدام روی مورد و مشکل خاصی طراحی و برای آن نیاز تولید شده‌اند.

شما می‌توانید انواع محصولات دور چشم را به صورت لایه‌های مختلف هم برای دور چشم استفاده کنید. برای این کار بهتر است که از سبک‌ترین محصول شروع کنید. یعنی ابتدا به ترتیب محصول مایع، سپس ژلی، سرم، کرم و سپس روغن یا پمادها را برای دور چشم خود به کار ببرید. بدانید که همیشه کرم دور چشم را قبل از ضد آفتاب‌ها به روی پوست استفاده کنید.

صبح که از خواب بیدار می‌شوید، پس از آنکه صورت خود با تونر یا پاک‌کننده‌ها تمیز کردید و شستید، سرم مخصوص یا کرم دور چشم را موردنظر را ، به پوست دور چشم بزنید. این سرم می‌تواند برای رفع تیره بودن دور چشم باشد و موجب سفید شدن دور چشم نیز شود. اگر این محصول حاوی ویتامین سی باشد، قادر است پوست را در برابر رادیکال‌های آزاد حفظ کند و همچنین ویتامین ای از پوست در برابر آنتی‌اکسیدان‌ها مراقبت می‌کند.

سدیم اسکوربات یا ویتامین سی همچنین موجب ضخیم شدن پوست دور چشم می‌شود و تیرگی اطراف آن را کمرنگ‌تر می‌کند، برای اینکه نتیجه مورد انتظار را ببینید باید حدود شش ماه صبر کنید. موادی هم لکه‌های تیره را روشن می‌کنند مانند نیاسین آمید یا ویتامین ب۳ و کوژیک اسید.

شب ، یک ساعت قبل از آنکه بخوابید، پوست صورت خود را از مواد ارایشی تمیز کنید و سپس کرم دور چشم حاوی رتینول را به پوست نواحی چشم بزنید تا باعث رطوبت بخشیدن به دورم چشم شود. علت اینکه گفته می‌شود یک ساعت قبل از خواب به سراغ کرم بروید، این است که قبل از دراز کشیدن و خوابیدن، زمان کافی برای جذب شدن کرم به پوست باشد.

چگونه کرم دورچشم استفاده کنم؟

با توجه به حساسیتی که در مورد پوست اطراف چشم گفتیم، استفاده کرم دور چشمروش های خاص دارند برای استفاده از کرم هم باید با ملایمت این کار را انجام دهید. مقداری کرم را روی انگشت بزنید و به صورت ضربه‌

ای ریز، به صورت نقطه‌ای کرم را در اطراف چشم بمالید.

بعد دوباره برای اینکه کرم ضد چروک دور چشم به خوبی جذب پوستان شود و به همه قسمت‌های اطراف چشم برسد، ضربه‌های ریز و ملایم را اطراف چشم ادامه دهید تا مطمئن شوید، کرم به همه قسمت‌های پوست رسیده باشد باید اول از گوشه داخلی چشم‌ها شروع کنیم و سپس به سمت بیرون حرکت کنیم. یا اینکه از گوشه بیرونی چشم‌ها شروع کنیم و به سمت داخل بیاییم تا بینی. 

 اما آیا باید روی پلک‌هایتان نیز کرم بزنم؟ نه لازم نیست، البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد اما بهتر است فقط شب‌ها بزنید. وقتی کرم را روی پلک‌ها می‌زنید در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می‌شه و ممکن است وارد چشم بشه و مشکلاتی را به وجود بیارد. البته بستگی به جنس کرم مورد استفاده شما هم دارد. بعضی از کرم‌ها را نباید اصلا بالای پلک‌ زد البته کاتالوگ محصول هم خوانده شود.

برای پف چشم‌ها چه کنم؟

پف چشم‌ها می‌تواند به دليل حساسیت  یا جمع شدن مایع زیر چشم به وجود آید. گاهی هم پف چشم‌ها به دلیل سینوس ‌یا قبل از قاعدگی است. قبل از آنکه براي پف‌چشم‌های‌تان از کرمی استفاده کنید باید بدانید مواد مرطوب‌کننده داخل این کرم‌ها می‌تواند باعث پف بیشتر زیر چشم‌ شود.

کدام کرم دورچشم ضدچروک

وقتی می‌خواهید استفاده از کرم‌های ضدچروک را شروع کنید، از کرم دورچشم و هم کرم ضدچروک صورت استفاده کنید.  
کرم دور چشم هم از نظر ترکیبات مثل کرم ضدچروک، صورت است فقط به دلیل نازکی و حساسی پوست دور چشم غلظت آن کمتر است. البته معمولا به وجود آمدن چروک‌ها زیر چشم زودتر است .

مینودرم، با ارائه برترین محصولات آرایشی و بهداشتی، آماده ارائه محصولات آرایشی و بهداشتی به مشتریان عزیز، داروخانه ها و فروشگاه ها می باشد.

به فروشگاه اینترنتی مینو خوش آمدید.

همراهان عزیز لطفا تجربیات و نظراتتون رو درباره انواع کرم دور چشم برای ما بنویسید……

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =